jeżeli chcesz zarabiać?

Michał Grabarski

Precyzyjne ustawienie anteny dla DVB-T

Autor: Michal Grabarski | Kategoria: Bez kategorii, Warto wiedzieć
Data publikacji: 24-12-2012

2


Precyzyjne ustawienie anteny dla DVB T
Odbiegnę od tematu bloga
ale jak zwykle moi klienci tym razem z branży techniki  mobilizują mnie do tego bym podzielił się wiedzą z tematyki aktualnie niezwykle na czasie, a mianowicie dotyczącej telewizji cyfrowej DVB-T.  Jest to o tyle łatwiej mi pisać, że tematyka w ogóle telewizji, systemów antenowych RTV SAT jest mi bliska zawodowo od zawsze,  tj. wielu dziesiątek lat była i póki co nadal jest. Może na początek co do samych anten. W internecie, w prasie fachowej i nie fachowej poleca się  i reklamuje się nowe modele anten telewizyjnych jako niezbędne do odbioru telewizji cyfrowej DVB-T   myślę, że  z powodów biznesowych,  a tak na prawdę mówiąc  można i na dotychczasowych antenach czy instalacjach antenowych wykonanych do telewizji analogowej  zupełnie dobrze t.j. normalnie odbierać sygnał cyfrowy i to bez jakiejkolwiek ściemy !

Co prawda niektórzy będą zmieniali anteny bo to lubią i to jest ich prawo i wybór. Ale gdy nie  masz ochoty i zamiaru wydawać zbędnej kasy to spróbuj na tej co masz. Tu może być jak zawsze problem z jej ustawieniem i dlatego chciałem się podzielić wiedzą jak do tego podejść wykorzystując telefon komórkowy lub tablet  z systemem ANDROID.
W tym celu wykorzystamy sklep w większości z bezpłatnymi aplikacjami   Play.Google.com
a więc do rzeczy.

W polu szukaj wpisujemy  DVB-T- finder, jest to program autorstwa p.Macieja Grzegorczyka, myślę że w tym momencie najbardziej łatwy w użyciu i intuicyjny.  Gdy wyszukiwarka znajdzie  program to go zainstaluj,  (oczywiście by tego dokonać musisz być zalogowanym w gmail.com  –> patrz niżej),   po czym klikamy zainstaluj,  potem aplikacja zostanie automatyczna pobrana kiedy twój telefon zaloguje się do internetu za pomocą sieci wi-fi czy też sieci GSM.

Precyzyjne ustawienie anteny dla DVB T

Następna metoda uczynienia tego samego będzie prostsza i prawdopodobnie wielu was w waszych androidach tak robi z pobraniem każdej aplikacji, do tego celu będzie potrzebna nam aplikacja zainstalowana w waszych urządzeniach zwana kiedyś ” Marketem” a dzisiaj to „Google Play”

A więc zaczynamy:

1. Włącz  Wi-Fi w telefonie i połączy się on z domowym routerem, możesz połączyć się  też w inny sposób z internetem np poprzez sieć gsm .
2. Przechodzimy do aplikacji Sklep Play i aparat łączy się z Play.Google.com .
Uwaga –  Sklep Google Play nie ma nic wspólnego z siecią telefonii komórkowej Play GSM.
3. Wchodzimy w tę aplikację i dokonujemy potwierdzenia znacznika „Lupa” w prawym górnym rogu i wpisem DVB-T-finder (można wpisać bez kresek/pauzy).
4.Instaluj ten program poprzez kliknięcie ” Zainstaluj” w prawym górnym rogu, zaakceptuj i pobierz. Pojawia się opcja „Otwórz” i lewym guzikiem myszki klikamy w „Otwórz”. Jeśli nie mamy włączonego GPS-a to musimy go włączyć, na pojawiającej się planszy jest GPS i zapytanie czy chcesz go włączyć – klikamy  w „TAK” . Po włączeniu GPS-a a to może przebiegać różnie na różnych aparatach powracamy do programu. Aby sprzęt znalazł nam GPS-a to musimy wyjść na zewnątrz pomieszczenia np. na balkon lub tam gdzie chcemy zainstalować antenę aby sprzęt mógł  „złapać sygnał”.
Gdy GPS znajdzie nam sygnał to wyświetla się lista dostępnych nadajników, pakietów/muksów z podaniem m.in:  ich azymutów i mocy. Wtedy przemieszczamy telefon (w poziomie, przodem do nadajnika)  w kierunku najbliższego nadajnika aż pole azymutu zmieni się na zielono i na tym kierunku instalujemy antenę  TV.  Jak już pisałem może to być antena „ta stara” na której odbieraliśmy dotychczas programy TV analogowe, to może być też inna antena byle była z pasma telewizyjnego IV-V czyli UHF i nie koniecznie musi być ze wzmacniaczem, to wszystko zależy od lokalnych warunków odbioru aktualnie nawet 50 km od nadajnika. Dalsze możliwości wykorzystania rozwiązania   – zobacz film na You Tube

 

Podziel się na:
  • Precyzyjne ustawienie anteny dla DVB T
  • Precyzyjne ustawienie anteny dla DVB T
  • Precyzyjne ustawienie anteny dla DVB T
  • Precyzyjne ustawienie anteny dla DVB T
  • Precyzyjne ustawienie anteny dla DVB T
  • Precyzyjne ustawienie anteny dla DVB T
  • Precyzyjne ustawienie anteny dla DVB T
  • Precyzyjne ustawienie anteny dla DVB T

Zobacz podobne wpisy :

Bądź on-line !!! Ten post w twojej komórce . Zeskanuj kod QR


QR code

Komentarze: (2)

I love your blog

I have read this article and enjoyed it

Dodaj komentarz:


Możesz zalogować się za pomoca: