jeżeli chcesz zarabiać?

Michał Grabarski

Miąższ aloesowy w pełni wartościowy – gdzie go szukać?

Autor: Michal Grabarski | Kategoria: Produkty
Data publikacji: 03-02-2011

0

Miąższ aloesowy w pełni wartościowy  gdzie go szukać? Wiele jest firm produkujących napoje aloesowe, różne opakowania i różne ceny, no i różne jakości. Dla przeciętnego klienta najważniejsza jest cena i od razu powstają mity, ten drogi a ten tani, na tego to mnie nie stać, a tego to mogę kupić, zresztą po co przepłacać ?
Picie miąższu aloesowego to nie gaszenie pożaru, zgaszone i już dość nie potrzeba mi go. Tak najczęściej się składa, że jeżeli zaistnieje potrzeba picia tego napoju to na długo o ile nie zawsze. Więc kluczowym wyznacznikiem – ile za to mamy zapłacić jest koszt np. dziennego używania. Na etykiecie każdego napoju jest przepis dawkowania a dane te nie ustala producent, a instytucja kraju dopuszczenia do obrotu.

Aby nieco przybliżyć temat zapraszam do lektury art.pt. Miąższ aloesu w pełni wartościowy – gdzie go szukać? z książki „Aloesowy przewodnik po zdrowiu i urodzie” - Dr E.Olejnik.

„Decydując się na kupienie pitnego miąższu aloesowego w którejś z firm zajmujących się przetwórstwem i sprzedażą wyrobów z tej rośliny zasięgnijmy informacji o tym, w jaki sposób jest stabilizowany końcowy produkt.

Najlepiej wybrać ofertę takiej firmy, która stosuje jak najmniej metod brutalnie chemicznych w procesie konserwacji miąższu.

Z aloesem „ze sklepu” bywa tak, że częstokroć produkt o krótszym terminie przydatności do spożycia jest lepszy niż taki, który może być przechowywany podejrzanie długo. Jeśli na opakowaniu pitnego miąższu znajduje się informacja, że po otwarciu powinien być on trzymany w lodówce, może to świadczyć o tym, iż do stabilizacji nie użyto zbyt wielu chemicznych środków syntetycznych. Dobrze jest również zadbać o to, aby kupować miąższ o jak największej zawartości naturalnych składników.

Nie dajmy się przy tym omamić hasłami reklamowymi, które zapewniają nas o stuprocentowej zawartości aloesu w danym produkcie. Któregokolwiek z procesów zabezpieczających przed psuciem się miąższu używa dana firma, nie uda się jej uzyskać zawartości mniejszej niż 2-3% składników stabilizujących w końcowym produkcie. Dopiero cała reszta może, chociaż wcale nie musi, być czystym miąższem aloesowym.
Wnętrze liścia aloesowego raczej nie jest smaczne, jest natomiast bardzo zdrowe w swojej NATURALNEJ postaci. Pogódźmy się z tym już na samym wstępie naszej zażyłości z tą niezwykłą rośliną i nie szukajmy na rynku napojów aloesowych zbytnio dosładzanych i doprawianych smakowo. Jeśli dosładzanie odbywa się za pomocą sacharozy lub sztucznych słodzików otrzymujemy w rezultacie produkt dość daleki w swym działaniu od naturalnych właściwości aloesu…

Jeśli tylko możemy uzyskać taką informację, warto jest zainteresować się możliwościami technologicznymi firmy, która produkuje pitny miąższ aloesowy. Naczynia i kadzie, w których odbywa się stabilizacja powinny być ze szkła lub stali kwasoodpornej, a cały proces pozyskiwania końcowego produktu musi być przeprowadzony w warunkach bakteriologicznej czystości. Dobrze jest, jeśli otrzymany miąższ jest natychmiast i na miejscu pakowany do oryginalnych opakowań i opieczętowany, aby zapobiec ingerencji z zewnątrz w jego skład.”

Jakiś czas temu spotkałem w internecie zestawienie/porównanie niektórych napoi aloesowych różnych firm – http://www.ldn.org.pl/aloes.php.  Z tego zestawienia wynika, że te napoje co są niby tanie wcale nie są tanie, bo jedno opakowanie 1 litrowe wystarcza  tylko na 20 dni,  podczas gdy inne  też 1 litrowe wystarcza aż na 100 dni ! i rachunek jest prosty !!!.
Najtańszy w używaniu z tego zestawienia jest miąższ aloesowy z FLP, a koszt stosowania – to tylko 1 zł/ dzień,  a inne to –  zapraszam do sprawdzenia .

Wykorzystując ten pomysł zmodyfikowałem to zestawienie i zapraszam do jego analizy »»
Ciekawy też jestem Waszych opinii, doświadczeń i sugestii ? 

Podziel się na:
 • Miąższ aloesowy w pełni wartościowy  gdzie go szukać?
 • Miąższ aloesowy w pełni wartościowy  gdzie go szukać?
 • Miąższ aloesowy w pełni wartościowy  gdzie go szukać?
 • Miąższ aloesowy w pełni wartościowy  gdzie go szukać?
 • Miąższ aloesowy w pełni wartościowy  gdzie go szukać?
 • Miąższ aloesowy w pełni wartościowy  gdzie go szukać?
 • Miąższ aloesowy w pełni wartościowy  gdzie go szukać?
 • Miąższ aloesowy w pełni wartościowy  gdzie go szukać?

Zobacz podobne wpisy :

Bądź on-line !!! Ten post w twojej komórce . Zeskanuj kod QR


QR code

Dodaj komentarz:


Możesz zalogować się za pomoca: